Mühendislik Desteği

Hatalar, her tür yazılım geliştirme faaliyetinin (en pahalı sahipli yazılımlar da dahil olmak üzere) doğal bir parçasıdır. Herhangi bir programın kurumsal bir ortamda yaygınlaştırılması söz konusu olduğunda, bir SLA kapsamında yazılımdaki kodlama hatalarının düzeltilmesini içeren destek sözleşmesinin ulaşılabilirliği elzemdir. Collabora, kendi LibreOffice derlemesini Kaynak Kod düzeyinde destekler. Şöyle ki; kod düzeyindeki sorunları analiz eder, tanılar ve çözeriz, müşterilerimize Geçici Sorun Düzeltme (PTF) yamaları sunarız ve ilgili düzeltme doğrulandıktan sonra bunu hem Collabora Office’in bir sonraki ara güncellemesine dahil eder hem de LibreOffice projesine katkıda bulunuruz.
Collabora bünyesinde, bilgi derinlikleri ve hata düzeltme yetenekleriyle tanınan sertifikalı LibreOffice geliştiricilerinden oluşan geniş bir ekip bulunmaktadır. Yıllar boyunca birçok soruna, gerilemeye, temel uygulama hatalarına ve birlikte çalışabilirlik sorunlarına çözümler sunduk. Bu deneyimi temel alarak; şirketimiz, yıllık kontrata bağlı Düzey 3 destek paketleri sunmaktadır. Satın alınan ürünlerimize belirli bir düzeyde hata düzeltme olanağı sağlıyor olmakla birlikte, sıklıkla bu düzeltmeler geliştirme yol haritamızın ileri aşamalarına dahil edilebilmektedir. Düzey 3 kod düzeltme paketleri temin etmeniz durumunda, sorunlarınızın düzeltilmesi üzerine yapılacak çalışmalara başlanmasına yönelik bir SLA elde edersiniz. Bazı özel durumlarda, müşteriye özel sorunlar için tek seferlik düzeltmeler de sunabiliriz.

 


Düzey 3 destek paketi

Bu paketlerin her biri, farklı şiddet düzeyindeki sorunlar için kökünden düzeltme hizmeti içeren bir paket sağlar. Bu, müşterimizin kendisince sorunun aciliyetine göre en uygun şiddet düzeyini paketleri kapsamında seçebilmesine olanak tanır. Destek talebi paketleri yıllık olarak önceden satın alınır ve size destek verebilmek için ayrılan personelimizi finanse etmekte kullanılır. Paket ayrıntıları (her şiddet düzeyindeki hata sayısı ve ilgili fiyat) aşağıdaki tabloda görülmektedir:

Yıllık kontrata bağlı Düzey 3 (kod düzeyi sorunlar) destek paketleri
Bronz 1 yüksek & 2 orta şiddet* €16.500 £14,200 $19,400
Gümüş 2 yüksek & 4 orta şiddet* €28.300 £24,700 $34,000
Altın 3 yüksek & 6 orta şiddet* €41.200 £36,500 $50,200

 

Vaka şiddeti düzeyleri

*Vaka Şiddeti Düzeyi İlk Yanıt Çalışma Düzeni İletişim Sıklığı
Yüksek 1 İş Günü (9×5) Günlük, Mesai Saatleri Dahilinde Her 2-3 İş Gününde Bir
Orta 2 İş Günü (9×5) Haftalık, Mesai Saatleri Dahilinde Haftada Bir

Yılda 9+ vaka için özelleştirilmiş paketler hazırlanır.

Danışmanlık

Özelleştirilmiş sistemlerle bütünleştirme (entegrasyon) ya da belirli bir özelliğin eksikliğini gidermek için bir başka seçenek de, bizden danışmanlık hizmeti almaktır. Tüm kod varlığı üzerinde, sipariş edeceğiniz geliştirme çalışmalarını yürütebiliriz. Bunlardan bazıları:
  • Collabora Online’ı kendi uygulamanıza entegre etme (bütünleştirme) üzerine destek ve danışmanlık.
  • Writer, Calc, Impress ya da Base’in herhangi bir yerinde belirli yeni uygulama özellikleri.
  • Olağan dışı bir dosya biçimi için okuma / yazma desteği.
  • Dosya biçimi dönüşümü ya da PDF gerçekleme iyileştirmeleri.
  • Yalnızca daha yüksek başarım (performans) ile mümkün olan belirli hesaplama ya da bilişim ihtiyaçları.
  • Bir arka ofis sistemiyle bütünleştirme (entegrasyon) ve arayüz oluşturma.
  • Farklı paketlerle birlikte çalışabilirlik çözümü.
Collabora, danışmanlık hizmetlerimiz yoluyla LibreOffice’in geliştirilmesine yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.
Collabora, açık-kaynak geliştirmeye kendini adamıştır ve dolayısıyla, LibreOffice’i herkes için daha iyi hale getirmek için tüm kod iyileştirmelerini ana kaynağa katkı olarak sunmakta kararlıdır.
Collabora bir Açık Kaynak şirketidir, ve her ne kadar müşterilerimizin geliştiricileriyle bir sorunun Açık Kaynak tarafında bir takım içinde çalışmaya alışkın olsak da, kapalı kaynak kodlu yazılımlar ve çözümler üzerinde danışmanlık yoluyla yazılım geliştirme işlerini kabul etmemekteyiz.
Sertifikalı LibreOffice geliştiricilerinden oluşan eşsiz bir ekiple birlikte; Collabora, tüm ofis üretkenliği ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır.

Ekibimiz

Bünyemizde, bilgi derinlikleri ve hata düzeltme yetenekleriyle tanınan, deneyimli ve sertifikalı LibreOffice geliştiricilerinden oluşan geniş bir ekip bulunmaktadır.