(FAQ) Często
zadawane
pytania


Oferujemy rozwiązanie on-premise (oprogramowanie instalowane na infrastrukturze klienta) – Collabora Online i Collabora Office.
Collabora Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy LibreOffice typu Open Source dla firm. Zapewnia narzędzia instalacyjne i administracyjne wraz z długoterminowym wsparciem, aby zagwarantować pomyślne wdrożenie i doświadczenia.
Collabora Online to komponent oprogramowania, który można zintegrować z własną aplikacją internetową i umożliwia przeglądanie i edytowanie dokumentów biurowych w dziesiątkach formatów plików. Collabora Online wykorzystuje niezrównaną obsługę formatów plików i możliwości renderowania LibreOffice. Sposobem na integrację z Twoją aplikacją jest zaimplementowanie obsługi WOPI, co jest bardzo łatwe i proste, a my mamy dokumentację, która Ci pomoże.
Byłby to ktoś, kto ostatecznie ma dostęp do korzystania ze wspieranego i utrzymywanego oprogramowania w naszej połączonej ofercie.
CODE to wersja rozwojowa. Zawiera najnowsze rozwiązania i jest idealny dla użytkowników domowych, którzy chcą uruchomić własny pakiet biurowy online. Chcemy, aby jak najwięcej osób wypróbowało go i odzyskało kontrolę nad własnymi dokumentami online. Nie zalecamy jednak CODE dla środowisk biznesowych lub produkcyjnych ze względu na bezpieczeństwo, funkcjonalność i skalowalność.
Oferujemy 2 możliwości testowania Collabora Online:
* Pierwsza – oferujemy nasze demo online . To rozwiązanie hostowane przez Collabora koncentruje się na zapewnianiu naszym potencjalnym klientom i partnerom łatwy sposób testowania Collabora Online z różnymi rozwiązaniami FSS, takimi jak Nextcloud lub ownCloud. (oficjalni partnerzy Collabora). Nie mamy limitu czasowego, więc możesz wypróbować go tak długo, jak chcesz. Jedynym ograniczeniem, jakie mamy, jest przestrzeń. Konto demo ma 10 MB wolnego miejsca na testowanie plików biurowych. Ma więc tylko cele testowe – możesz pobrać nasze demo za pośrednictwem naszej strony.
* Druga – oferujemy CODE. CODE to wersja rozwojowa. Zawiera najnowsze rozwiązania i jest idealny dla użytkowników domowych, którzy chcą uruchomić własny pakiet biurowy online. Chcemy, aby jak najwięcej osób wypróbowało tę usługę i odzyskało kontrolę nad własnymi dokumentami online. Nie zalecamy jednak CODE dla środowisk biznesowych lub produkcyjnych ze względu na bezpieczeństwo, funkcjonalność i skalowalność.
Oferujemy rozwiązanie on-premise, więc nie hostujemy produktu. Collabora Online to komponent oprogramowania, który można zintegrować z własną aplikacją internetową i umożliwia przeglądanie i edytowanie dokumentów biurowych w dziesiątkach formatów plików. Collabora Online wykorzystuje niezrównaną obsługę formatów plików i możliwości renderowania LibreOffice. Sposobem na integrację z Twoją aplikacją jest zaimplementowanie obsługi WOPI, co jest bardzo łatwe i proste, a my mamy dokumentację, która Ci pomoże.To jest właśnie celem Collabora Online – umożliwienie edycji dokumentów i nic więcej – reszta, jak przechowywanie dokumentów, uwierzytelnianie itp., jest obowiązkiem tych, którzy integrują Collabora Online ze swoim produktem.
Collabora jest jednym z największch wspólników kontrybutorów LibreOffice, sprawdź naszą grafikę informacyjną.
Wierzymy, że wdrożenie Collabora Office (w stosunku do bezpłatnego LibreOffice) zapewnia dostęp do naszego ogromnego doświadczenia w połączeniu z długoterminowym wsparciem, utrzymaniem bezpieczeństwa, łatwymi funkcjami wdrażania (łatki MSP, zarządzanie polityką grupową ADMX). Uwielbiamy współpracować z naszymi klientami, aby pomóc im w kształtowaniu funkcji naszych produktów i harmonogramu rozwoju produktów w miarę postępów.
Długoterminowe wsparcie i konserwacja pakietu Collabora Office oznacza, że nie będziesz zmuszony do zmiany wersji co sześć miesięcy i ponownej certyfikacji aplikacji.
Collabora Office umożliwia zgłaszanie nieograniczonej liczby problemów i zgłoszeń poziomu 3 do Collabora, którymi zajmujemy się w ramach naszego procesu zarządzania produktem podczas naszej współpracy. Mamy również proces ustalania priorytetów – tokenów – oparty na wydatkach, które napędzają naszą ciągłą pracę nad rozwojom i doskonaleniem.
Dla tych, którzy chcieliby, aby umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług (SLA – Service Level Agreement) z inżynierami dawała zabezpieczenie rozpoczęcia prac nad rozwiązaniem problemu zgodnie z Twoimi wymaganiami — zapewniamy pakiety uprawnień do wsparcia technicznego Poziomu 3 (naprawa kodu), aby sprostać trudniejszym oczekiwaniom i tym samym Twojemu zadowoleniu.
Ponieważ poprawki są dostępne jako aktualizacje Collabora Office, nasi klienci zazwyczaj wykonują we własnym zakresie wsparcie Poziomu 1/Poziomu 2.
Dzięki Collabora możesz nie tylko osiągnąć znaczne oszczędności kosztów, ale także uzyskać znacznie lepszy produkt i prawdziwą relację z osobami, które stoją za zarządzanym produktem – mniejszą firmą, która naprawdę dba o Twój biznes.
Naszym celem są firmy, które szukają bezpiecznego pakietu biurowego online, który mogą samodzielnie hostować w pożądanym rozwiązaniu w chmurze prywatnej lub publicznej, bez żadnego uzależnienia od dostawcy. Największym problemem dla większości firm, które nie korzystają z Office 365 lub Google Docs, jest to, że muszą przechowywać dane na swoich serwerach, których nie kontrolują i nie wiedzą, komu są one udostępniane. W niektórych branżach, takich jak farmaceutyczna / medyczna, zdrowotna lub finansowa / bankowa / ubezpieczeniowa / prawna i/lub wojskowa, ma to kluczowe znaczenie.